05182022Çrş
Last updatePzt, 11 Nis 2022 9pm

Nüpelda ve Ayaz; Lanet olmasın mı yaşadığımız çağa?

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

İki kız babasıyım ben. Evlat sevgisi ne acayip bir duygu böyle! Eskiden beri lafta kadınlarla erkeklerin eşit olduğunu söylerdim ama içten içe hep şüphe duyardım söylediklerimden. Sonra ilk kızım Arya Rosa doğdu. Görmeniz lazım sanki beni klonlamışlar. Kızımı öyle seviyorum ki her gün saatlerce konuşmazsam eksik kalıyorum, namazını kaçırmış mümin gibi endişeleniyorum adeta. Öyle seviyorum ki, babamı hatta büyük dayımı bile fırçalıya biliyorum kızım için. “Kimse benim kızıma ne yapacağını söyleyemez, kabul etmem bunu” diyorum herkese. Bir şey anlaşılsın, ben yüksek sesle konuşmayı sevmeyen, bundan kaçan biriyim. Ama mevzu bahis ben değilim, kendimle ilgili konularda çok hoş görülü olmam kızım mevzu olunca hoş görülü olacağım anlamına gelmiyor. Bu yüzden tanıyan herkesten de açık açık bu konuda anlayış istedim.

İki sene Arya’dan sonra Asmin Deniz geldi. Kendi çocuğum diye söylemiyorum çok güzel bir çocuk Asmin Deniz. Kızdığı zaman bir tiribi var kendisinin güzelliğinin farkında bir küslük sergiliyor anlatsam kimse inanmaz. Saatlerce konuşmuyor bazen. Annesine sarılıp dertleşiyor adeta. O kadar gerçek ki sanki o an ondan özür dilemezsem sonsuza dek küsmeyi planlıyor gibi. İleride bir erkek onun kalbini kırdığında ondan nasıl özür dilemesi gerektiğini öğretir gibi yanaşıyorum kızımın yanına “Asmin babaya küstün mü?” diyorum. Ablasının saçını çektiğinden yediği fırçanın sebeplerini anlatıyorum ona teker teker. İkisinin de kızım olduğunu, Arya’nın onun ablası olduğunu anlatıyorum. Biraz yumuşama belirtisi gösterdiğinde süt dilimi yemeye davet ediyorum onu, bir özür dileme babında. Teşrif ediyor hemen, Arya ben ve Asmin süt dilimi almaya gidiyoruz marketten. Çıkana kadar bırakmıyor süt dilimlerini Asmin. Kasaya geldiğinde bir işlemden geçtiğinin farkında kasaya bırakıyor süt dilimlerini. Sonra onlar süt dilimini yiyor bende onlara bakıp hayret ediyorum “nasıl iyi bir insandım ki ben iki tane kız çocuğu babası oldum, ne tür bir iyiliğin geri dönüşü olabilir?” diye düşünmeden edemiyorum.

Bugün Asmin 2 yaşında Arya da 4 yaşında. Gece odalarına girdiğim zaman çıkmayı unutuyorum bazen Arya’nın yanında uyanıyorum, bütün gün bel omuz arasından öleceğimi bile bile Arya’ma sarılıp uyuyorum.

Kadın erkek eşitliği konusunda şüphelerim vardı demiştim ya, bütün şüphelerimi giderdim. Biz aynı sıklette değiliz kadınlarla. 2 yaşında bile olsa istediği şeyden emin olan ve onu nasıl elde etmesi gerektiğini bilen bir cins ile 30 yaşında bile hala tam olarak neyi istediğini bilmeyen bir cins aynı sıklet olabilir mi? Bu yüzden kendi kızlarıma çok saygı duyuyorum. Hiçbir mevzumuzu toplum içinde çözmüyoruz. Ola ki ben boş bulunup insanların içinde uyardığımda tavrı çok net oluyor, bana burada bir şey diyemezsin. Kesinlikle haklı benim kızım. Ona orada bir şey dememem gerekirdi, diğer taraftan sabrımı zorladığı da bir gerçek. Ne güzel bir şey kız evlada sahip olmak, kız babası olmak.

Hepimiz bir yerinden tutup dünyayı yorumlamaya ve yorumladığımız yöne doğru yuvarlamaya çalışıyoruz. Bende bu saçma gayeyi kendine görev edinen biriyim. Ama benim yuvarlamak gibi bir gayem yok. Benim derdim kendi penceremden gerçeğe ve zamana şahit olmak ve bu şahitliğimi paylaşmaktır şimdi için ve gelecek için.

Kızlarımın olmadığı bir yaşamı düşünmek hiçliği düşünmekten bile zor geliyor bana. O yüzden gözümden sakınırım kızlarımı, o yüzden defalarca kırmışımdır insanları. Sanırım hayat boyu sürecek benim kızlarım için olan kavgalarım. Emin olun bütün dünyayı karşıma alırım. Onlar için şahit olmak istemiştim bu akışa. Onları anlatabilmek için ve onlara anlatabilmek için bütün şahitliğim. Ama ben bu şahitlikten öyle sıkıldım öyle sıkıldım ki bundan sonra şahit olmak istemiyorum hiçbir ana. Ben gördüm hakikati.

Hepimiz katiliz.

Tıpkı Sartre’nin dediği gibi hepimiz katiliz.

Ellerimizde kan görüyorum ben artık bize bakınca.

Her baba kız evlat babası olduğunda baba olur. Sanki ortak bir havuzdan alırız babalık hislerimizi. Sanki tek bir ruhtan beslenir baba olma hali. Bir de öyle bir hale sokar ki kız evlat babasını, ne hissettiğini bilemez hiçbir baba kız evlada karşı. Narindir çünkü incitmek istemez, bu yüzden gerçek bir centilmene çevirir kız evlat babasını. O küçücük elleri bir masalın sayfalarına açılan gizli bir geçit gibidir. Her akşam koşar adımlarla eve getiren babaları, kapıyı koşarak açacak ona sarılacak kızlarıdır. Hiçbir aşk ama Mecnun eden ama Ferhat eden hiçbir aşk bir babanın kızına olan aşkından öte değildir.

Dersim dağlarında iki yavru mayına basmış. Nüpelda ve Ayaz. Dünyadaki her türlü kirden uzak iki kardeş mayına basmışlar. Dünden beri kızlarıma bakmaya sarılmaya utanıyorum. Nereye gitsem peşimden geliyor bu iki yavru. Çıkmıyorlar aklımdan. Hele babası ile annesinin o fotoğrafları. Kurban edeyim bütün hayvanları bu kana susamış tanrılara yeter ki ölmesin bir Nüpelda daha. Siz o babanın resmini gördünüz mü? O çaresizliği gördünüz mü? Peki ya Nüpelda’yı gördünüz mü? Böyle bir yaşam olabilir mi? Bu ne acımasız bir kader böyle. Bir babadan evlatları böyle alınabilir mi? Lanet olsun böyle yaşama. Bir baba böyle mezara konur mu? Peki böyle bir güzel çocuk olabilir mi? Elindeki küreğine bakın hele, şalvarına, kırmızı patiğine. Hangi baba bu acıyı gördükten sonra bir daha sarılabilir hasretle evladına. Eksildi babalık duygusundan bir parça. Sanki üç kızım vardı biri gitti dün gece. Hangi havar anlatacak bu derdi, hangi avaz bir damla su dökebilecek bu volkana.

Saklandığımız delikten ıslık çalabiliyoruz sadece Nüpelda. Sanki bir Mesih gelecekte öyle çıkmamız gerekirmiş gibi bir havayla ara ara ıslık çalmaya devam ediyoruz. Herkes ıslık çaladursun ona izin verilen desibel aralığında, katilin biziz Nüpelda. Herkes parçalanan bedenini sakız yapıp ağzına ötekini suçlaya dursun, katilin biziz Nüpelda. Herkes birbirini işaret ediyor, aslında doğru hepimiz katlettik seni hepimiz katiliz Nüpelda. Bir lanetin içindeyiz, duygularımızı kaybettiğimiz bir lanet var etrafımızda, üç beş güne biter en büyük acı üç beş gün daha çiğneyeceğiz etini ağzımızda, bu da bizim geride kalanların laneti olsun Nüpelda, neden kıyametin kopmadığını değil kimin katil olduğunu soruyor tüm katillerin. Bir daha, bir daha söyleyelim yaşayabilen herkes senin katilin. Bir daha söyleyeyim hala gülebilen herkes senin katilin.


Yorumlar   
+2 #3 Dennisalada 03-12-2019 14:48
????????
Alıntı
+1 #2 hit 03-12-2019 08:07
buy and sell bitcoin: https......


http://www.ge........

.....
Alıntı
+2 #1 SemmionsAgorm 29-11-2019 22:05
Hello friends, recently I got into the hands of a unique site where You need to predict how the value will change, up, or down,
Alıntı
Yorum ekle


Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses