08082022Pzt
Last updatePzt, 11 Nis 2022 9pm

Noam Chomsky: ABD'nin Rusya'ya Karşı Askeri Gerginliği Tırmandırmasının Zaferi Olmaz

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Rusya'nın Ukrayna'yı işgali dünyanın çoğunu şaşırttı. Noam Chomsky, Truthout'un takip eden özel röportajında, bunun sebepsiz ve haksız bir saldırı olduğunu ve 21. yüzyılın en büyük savaş suçlarından biri olarak tarihe geçeceğini iddia ediyor. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından alıntılananlar gibi siyasi düşünceler, egemen bir ulusa karşı bir işgalin başlatılmasını haklı çıkarmak için argüman olarak kullanılamaz. Chomsky, bu korkunç istila karşısında, ABD'nin askeri tırmanışa karşı acil diplomasiyi seçmesi gerektiğini, çünkü askerin "zaferi olmayan türler için ölüm emri" oluşturabileceğini söylüyor.

Noam Chomsky, uluslararası alanda yaşayan en önemli entelektüellerden biri olarak kabul edilmektedir. Çalışmaları, dilbilim, mantık ve matematik, bilgisayar bilimi, psikoloji, medya çalışmaları, felsefe, bilim ve bilim de dahil olmak üzere çeşitli bilimsel ve bilimsel araştırma alanlarında muazzam bir etkiye sahip olduğundan, entelektüel konumu Galileo, Newton ve Descartes'ınkiyle karşılaştırıldı. siyaset ve uluslararası ilişkiler. 150 kadar kitabın yazarı ve Sidney Barış Ödülü ve Kyoto Ödülü (Japonya'da Nobel Ödülü'ne eşdeğerdir) dahil olmak üzere çok sayıda prestijli ödülün ve dünyanın en ünlü üniversitelerinden düzinelerce fahri doktora derecesinin sahibidir. Chomsky, MIT'de Fahri Enstitü Profesörüdür ve şu anda Arizona Üniversitesi'nde Ödüllü Profesördür.


Bu kriz batı uygarlığının krizi - Noam Chomsky

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Noam Chomsky, ‘Koronavirüs sonrası dünya’ dizisi kapsamında verdiği söyleşide, koronavirüsü “gelmekte olan daha büyük krizlerin küçük bir kesiti’” olarak yorumladı.

Dünyaca ünlü dilbilimci ve aktivist Noam Chomsky, DiEM25’in internet üzerinden gerçekleştirdiği “Koronavirüs sonrası dünya” dizisi kapsamında bir söyleşi verdi. Chomsky, “Tehlikede olan ne?” başlıklı söyleşisinde koronavirüs krizini, bizzat tanıklık ettiği dünya tarihinin önemli kırılmalarına değinerek yorumladı.

Noam Chomsky’nin DiEM25’ten Srećko Horvat’a verdiği ve Medyascope’tan Yasin Uysal ile Yusuf Said Akcakaya’nın çevirdiği söyleşi şöyle;

Merhaba Noam. Neredesin? Kendini karantinaya aldın mı, ne zamandır karantinadasın, bize söyleyebilir misin?

Tabii. Şu an Tucson, Arizona’da kendimi karantinaya aldım.

Bingo sites http://gbetting.co.uk/bingo with sign up bonuses